Hoppa till sidans innehåll

Startlistor till Tomteträffen!

2016-12-08 10:53
Aktuell: 161207. Här hittar du startlistor till luftgevärstävlingen Tomteträffen i Gövikenhallen, Östersund nu på lördag.
  • Uppdaterad: 2016-12-08 11:25

Megalinktavlor t o m bana 15. Från bana 16 papptavla med eltransportörer.

Tomteträffen 2016
20161210

Skjutlag 1 08.00

2,L 9sim,Tilde Hedlind,Kyrkås (JÄ)
3,L 13sim,Alva Persson,Kyrkås (JÄ)
4,L 11sim,Emelie Andersson,Hammerdal (JÄ)
5,L 11sim,Olof Jonasson,Hammerdal (JÄ)
6,L 9sim,Aron Jonasson,Hammerdal (JÄ)
7,L 11sim,Nils Jonasson,Hammerdal (JÄ)
8,L 15sim,Jonas Hemmingsson,Fältjägarna (JÄ)
9,L 11sim,Olle Grindborg,Fältjägarna (JÄ)
10,L 13sim,John Karlsson,Fältjägarna (JÄ)
11,L 13sim,Fabian Grindborg,Fältjägarna (JÄ)
12,L 11sim,Anders Eliasson,Aspås Uskf (JÄ)
16,L Sitt,Anna Nordell ,Fältjägarna (JÄ)
17,L Sitt,Morgan Hemmingsson,Fältjägarna (JÄ)
18,L Sitt,Crister Persson,Kyrkås (JÄ)
19,L Sitt,Anders Hedlind,Kyrkås (JÄ)
20,L Sitt,Carina Mårtensson,Kyrkås (JÄ)
21,L 45sim,Håkan Nyberg,Mörsil (JÄ)

 

Skjutlag 2 09.00

2,L 13sim,Smilla Aschenbrenner,Kyrkås (JÄ)
3,L 15,Ronja Persson,Kyrkås (JÄ)
4,L 9sim,Tekla Sjödin,Hammerdal (JÄ)
5,L 13sim,Cassandra Sjödin,Hammerdal (JÄ)
6,L 11sim,Wilma Roos,Hammerdal (JÄ)
7,L 13sim,Mattis Hemå,Fältjägarna (JÄ)
8,L 11sim,Emil Ekbom,Hammerdal (JÄ)
9,L 15,Petter Hemå,Fältjägarna (JÄ)
10,L 9sim,Mira Berg,Fältjägarna (JÄ)
11,L 13 Stå,Alwa Wiklund,Aspås Uskf (JÄ)
12,L 17,Klas Jonsson,Aspås Uskf (JÄ)
13,L 11sim,Alfons Woxlägd,Mörsil (JÄ)
14,L 11sim,Milla Woxlägd,Mörsil (JÄ)
15,L 9sim,Moa Svedberg,Mörsil (JÄ)
16,L Sitt,Ronnie Lubell,Kyrkås (JÄ)
17,L Sitt,Therese Nilsson,Kyrkås (JÄ)
18,L Sitt,Larsa Laurén,Kyrkås (JÄ)
19,L Sitt,Magnus Brink,Kyrkås (JÄ)
20,L Sitt,Pär Aschenbrenner,Kyrkås (JÄ)
21,L Sitt,Hans Hemå,Fältjägarna (JÄ)
22,L Sitt,Ingemar Andersson Bergh,Fältjägarna (JÄ)
23,L Sitt,Hasse Pålsson,Fältjägarna (JÄ)

 

Skjutlag 3 10.00

2,L 13sim,Alva Hedlund,Kyrkås (JÄ)
3,L 13sim,Engla Lubell,Kyrkås (JÄ)
4,L 11sim,Elliot Hedlund,Kyrkås (JÄ)
5,L 11sim,Leon Brink,Kyrkås (JÄ)
6,L 9sim,Matilda Björk,Kyrkås (JÄ)
7,L 11sim,Johanna Lööw,Hammerdal (JÄ)
8,L 21sim,Benita Woxlägd,Mörsil (JÄ)
9,L 13sim,Chris Johansson,Hammerdal (JÄ)
10,L 9sim,Felicia Woxlägd,Mörsil (JÄ)
11,L 17,Linnea Andersson,Hammerdal (JÄ)
12,L 13sim,Albin Martinsson,Hammerdal (JÄ)
13,L 11sim,Filip Norbäck,Fältjägarna (JÄ)
14,L 17,Albin Landin,Fältjägarna (JÄ)
15,L 13sim,Anton Landin,Fältjägarna (JÄ)
16,L Sitt,Therese Norbäck,Fältjägarna (JÄ)
17,L Sitt,Christer Norbäck,Fältjägarna (JÄ)
18,L Sitt,Lina Rotsjö,Kyrkås (JÄ)
19,L Sitt,Sebbastian Hedlund,Kyrkås (JÄ)
20,L Sitt,Tompa Jonsson,Aspås Uskf (JÄ)
21,L 21sim,Rickard Woxlägd,Mörsil (JÄ)

 

Skjutlag 4 11.00

2,L 9sim,Elsa Martinsson,Hammerdal (JÄ)
3,L 11sim,Ellen Bengtsson,Hammerdal (JÄ)
4,L 11sim,Olof Blomberg,Hammerdal (JÄ)
5,L 11sim,Olivia Österholm,Hammerdal (JÄ)
6,L 11sim,Cornelia Ingesten Larsso,Hammerdal (JÄ)
7,L 21sim,Anna Lena Berg,Fältjägarna (JÄ)
8,L 17,Albin Hansson,Fältjägarna (JÄ)
9,L 17,Fredrik Nyström Lindé,Fältjägarna (JÄ)
10,L 11sim,Isak Bergström,Fältjägarna (JÄ)
11,L 11sim,Adam Karlsson,Fältjägarna (JÄ)
12,L 15,Jonas Olofsson,Aspås Uskf (JÄ)
13,L 11sim,Maria Olofsson,Aspås Uskf (JÄ)
14,L 13 Stå,Ellinore Selin,Aspås Uskf (JÄ)
15,L 13sim,William Wallin,Aspås Uskf (JÄ)
16,L Sitt,Bertil Johansson,Hammerdal (JÄ)
17,L Sitt,Marie Englund,Fältjägarna (JÄ)
18,L Sitt,Lasse Ivarsson,Fältjägarna (JÄ)
19,L Sitt,Fredrik Lönn,Aspås Uskf (JÄ)
20,L Sitt,Patrik Bergström,Fältjägarna (JÄ)

 

Skjutlag 5 12.00

2,L 13 Stå,Elin Elnerud,Fältjägarna (JÄ)
3,L 13sim,Moa Rensbo,Fältjägarna (JÄ)
4,L Elit,Bella Cekal,Fältjägarna (JÄ)
5,L 13sim,Agnes Grinde,Hogdal (JÄ)
6,L 11sim,Elin Jonsson,Hogdal (JÄ)
7,L 9sim,Hanna Jonsson,Hogdal (JÄ)
8,L 15,Matilda Landgren,Lit (JÄ)
9,L 9sim,Jenna Nyman,Kubikenborg (VN)
10,L 15,Freja Nordlinder,Kubikenborg (VN)
11,L 15,Linda Andersson,Kubikenborg (VN)
12,L 9sim,Axel Gillblad,Strömsund (JÄ)
13,L 9sim,Zeb Rolandsson,Strömsund (JÄ)
14,L 9sim,Albin Norlén,Strömsund (JÄ)
15,L 17,Ebba Andersson,Kyrkås (JÄ)
16,L Sitt,Anders Elnerud,Fältjägarna (JÄ)
17,L Sitt,Patrik Rensbo,Fältjägarna (JÄ)
18,L Sitt,Karl Ove Bertilsson,Fältjägarna (JÄ)
19,L Sitt,Bogna Adolfsson,Fältjägarna (JÄ)
20,L Sitt,Fredrik Wallin,Aspås Uskf (JÄ)
21,L Sitt,Fia Lindberg,Aspås Uskf (JÄ)

 

Skjutlag 6 13.00

2,L 11sim,Zigge Rinzén,Aspås Uskf (JÄ)
3,L 11sim,Willy Rinzén,Aspås Uskf (JÄ)
4,L 11sim,Ella Fredell,Aspås Uskf (JÄ)
5,L 11sim,Signe Fredell,Aspås Uskf (JÄ)
6,L 20,Mikael Lundell,Vaksala SKF
7,L 20,Natalié Eliasson,Strömsund (JÄ)
8,L 15,Åke Sterner,Aspås Uskf (JÄ)
9,L 15,Nina Englund,Gefle skf
10,L 15,Fredrik Larsson,Vaksala SKF
11,L 20,Emma Andersson,Kubikenborg (VN)
12,L 9sim,Elis Olsson,Hammerdal (JÄ)
13,L 13sim,Klara Olsson,Hammerdal (JÄ)
14,L 13sim,Anna Kuusiniemi,Hammerdal (JÄ)
16,L Sitt,Jon Jonsson,Hogdal (JÄ)
17,L Sitt,Helene Söderlund,Hogdal (JÄ)

Skribent: Anders Vesterlund
Epost: This is a mailto link

Sektionsansvariga:

Gevärssektion: Stefan Jonasson
Pistolsektion: Peter Johansson
Jaktsektion: Bruno Eriksson
 
 

Söker du en förening nära dig?

Här  hittar du föreningarna som är anslutna till Jämtland-Härjedalens Skyttesportförbund.

 


 

 

 
 
 
 

Postadress:
Jämtland-Härjedalens Skyttesportförbund
Rune Sörell, Pilgrimstad Ringvägen18
843 97 Pilgrimstad

Kontakt:
Tel: 0706002706
E-post: This is a mailto link